Новорічна виставка закарпатських художників стартувала у столиці України (фото)

Ознайомитись з витворами художників можна до 11 лютого

21 грудня 2017 р. у Музеї сучасного мистецтва України (м. Київ) відбулося урочисте відкриття святкової виставки «Від Андрія до Миколи, від Миколи до Василя» у рамках музейного проекту «Сімейні цінності – Родинні зв’язки».

Як зазначають організатори, напередодні різдвяно-новорічних свят назва виставки прийшла сама: три фамілії з’єдналися в одну велику Мистецьку Родину: Корж, Радько та Трегубови. Виставка, ініційована Тарасом Коржем, присвячується батькам: Андрію Радьку, Василеві Коржу та Миколі Трегубову. А імена батьків чудесним образом співпали з циклом Різдвяних свят: вечорниці та ворожіння на Андрія, подарунки від Миколая, щедрівки на Василя…

В експозиції представлено близько сотні робіт у найрізноманітніших жанрах і стилях. Усе, над чим працюють члени великої мистецької родини, зможуть побачити поціновувачі мистецтва – це живопис, графіка, скульптура, порцеляна, батік, акварель.

Загалом свої роботи презентували 11 авторів великої родини. Володимир Радько (1951) – самобутній і сучасний художник, його роботи відображають тонке сприйняття форми і простору та запрошують у світ нескінченної експресії. Людмила Корж-Радько (1956) – художниця, творчість якої вирізняється вишуканістю й особливою творчою манерою, заспокоює, але примушує до роздумів. Сергій Радько (1963) – художник-монументаліст за фахом і гончар за покликанням. «Глина, коло, піч для мене — це поклик долі», – каже Сергій. Катерина Радько (1974) – майстер-графік. Її роботи заворожують, вдивляючись в образи відчуваєш їх магічний вплив, немов сам стаєш частиною неймовірного сюжету. Микола Трегубов (1922-2007) та Валентина Трегубова (1926-2010) – мистецьке подружжя, творчість якого є зразком високого професіоналізму, тонкого художнього смаку та глибокого знання національних традицій, мистецтва й літератури. Працюючи на Коростенському фарфоровому заводі, вони зуміли створити свій унікальний, впізнаваний стиль. Їхні вироби прикрашають колекції багатьох музеїв та приватних колекцій. Наталія Трегубова (1952) працює з різними матеріалами і в різних техніках, але усі її твори відрізняються своєрідністю і яскравістю. Володимир Трегубов (1957 – 2013) творив особливі й пронизливі образи, свій зачарований кольоровий світ. Богдан Корж (1952) – автор понад двох тисяч творів у жанрах скульптурного портрету, медального мистецтва, скульптури малих форм, садово-паркової та монументальної скульптури. Його роботи прикрашають музеї України, багатьох держав світу. «Майстер форми, метафізик, який творить образи, народжені просторовим мисленням», – каже про митця мистецтвознавець Оксана Гаврош. Леся Корж (1979) – багатогранна і прекрасна мисткиня. Матеріали, з якими вона працює, дуже різні, але кожний твір сповнений життєствердною силою. Тарас Корж (1989) створює свій творчій простір, граючи кольорами, формами, лініями. Його абстракції ритмічні, вони чіпляють погляд й змушують вдивлятись в цей незвичний кольоровий світ.

Особливістю виставки стало те, що був презентований сайт www.artkorra.сom, який дозволить детальніше ознайомитися з творчістю мистецької родини.

Виставка триватиме до 11 лютого 2018 р.

Текст: Олена Онда

Фото: Костянтин Мохнач

You Might Be Interested In