Закарпатські цигани й до Києва добралися…


Як розповів керівник відділу зі зв’язків з громадськістю ГУМВС Києва Володимир Поліщук, нині в центральних районах циган стало значно менше. З настанням літа вони переїхали в передмістя.

 

Правда, і там роми не дають спокою мешканцям. До служби допомоги киянам «Call-центр» стали приходити скарги від жителів віддалених районів на незручності від населення циганських таборів. Найбільше таких скарг на циган надійшло від мешканців на Троєщині. Мешканці проспекту Володимира Маяковського, вул. Райдужної і Чигоріна стурбовані систематичними порушеннями громадського порядку представниками циганських таборів на Воскресенських садах.

 

Цигани грабують двори мешканців приватних будинків, крадуть будматеріали, з яких роблять собі житла і поширюють антисанітарію, розпалюють великі багаття в лісовій смузі. На Святошині роми розмістили свій табір у лісі неподалік вул. Малинської. Там вони грабують дачні ділянки і займаються шахрайством в громадському транспорті. Схожі скарги і у жителів Повітрофлотського проспекту і проспекту Перемоги.

 

Київська міліція вже навідувалася спільно з КМДА з рейдом на дачні ділянки в Дніпровському районі. Циган виявили в нежитлових дачних будинках. Майже всі мали паспорт з пропискою в Закарпатській області. Одного з них, 20-річного хлопця, співробітники УМВС затримали за розбій і пограбування.

 

Правоохоронці радять громадян не вступати в контакти з ромами, адже майже кожен така розмова закінчується шахрайством.Так, УМВС України дає поради, як уберегти себе від біди.

 

Найголовніше — не піддаватися, коли у ваш будинок намагаються зайти цигани під різними приводами: попити води, переповити дитину, поміняти гроші, попросити їжу та одяг. Зазвичай, поки співчуваючі люди шукають щось для «знедолених» циган, шахраї починають орудувати в приміщенні, беручи все, що має хоч якусь цінність.Не можна однозначно сказати, яка категорія людей найчастіше попадається на гачок шахраїв. Але зазвичай цигани обирають собі в жертву довірливих і простодушних громадян, яким легко навіяти думку і переконати в існуванні страшної порчі, яку терміново потрібно зняти.

 

 

 

Закарпаття онлайн

You Might Be Interested In