Скандально відома екс-рестораторка Маргарита Мощак рейдерськими методами вже другий тиждень поспіль намагається «віджати» ресторан «Ужгородський Замок»

Колишня співмешканка Олександра Шеби (двічі головного архітектора Ужгорода) Маргарита Мощак з 18 серпня 2020 року і по сьогоднішній день незаконно ночує на столах ресторану «Ужгородський Замок» та задіюючи свої кримінальні зв’язки через подругу «собутильницю» Меренич Мирославу – в минулому заступницю прокурора Володимира Гаврилюка, всіма законними та напів-законними методами намагаються віджати ресторан «Ужгородський Замок».

Як стало відомо з приватних джерел, Маргарита Мощак понад 10 років була директором ТОВ «Ужгородський Замок», та маючи майже необмежені повноваження (надані їі згідно Статуту ТОВ «Ужгородський Замок», остання редакція якого була в 2013 році) представлялася власницею ресторану. За ці всі роки ужгородці та високопосадовці краю, вірили на «чесне слово» Маргариті та бачили в ній і справді господиню ресторану. На жаль, не вникаючи в тонкощі призначення директорів підприємст, всі роками вірили – що пані Маргарита й справді одноосібно керує закладом на Замку.

Юристи коментують ситуацію так: «Так, і справді, Маргарита Мощак, згідно статутних документів ТОВ «Ужгородський Замок» є однією з засновників ТОВ, та володіє 40% корпоративних прав товариства. Але, «більшість» товариства належить Шебі Валентині Костянтинівні – 60%, яка згідно Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» має право своєю більшістю «голосів» приймати одноосібно рішення щодо керівництва ресторану, та під час голосування на загальних зборах товариства рішення приймаються рішення більшістю голосів – 50%+».

 

Кілька місяців тому, засновниці ТОВ Шебі В.К. стає відомо, що Маргарита Мощак починає умисно не сплачувати обов’язкові платежі та фінансові зобов’язання ТОВ. І стає зрозуміло, що Маргарита, маючи всі повноваження Директора ресторану спеціально почала довгограючий процес «потопити» ресторан в боргах та через минулі «усні домовленості» з широко відомим колишнім губернатором краю Генадієм Москалем, розірвати договір довгострокової оренди Ресторану та Комунального закладу Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Т.Легоцького Закарпатської обласної ради. А маючи ці «мрії», Маргарита хоче сама зайти через підставні ТОВ-прокладки з новим орендарем та все готовеньке в приміщення Замку.

Коментар юриста з цього приводу: « І справді, раніше, питання оренди державного та комунального майна області вирішувалося через підписання відповідних угод всіма зацікавленими сторонами – орендодавець, орендар, управління культури ОДА, управління з питань майна комунальної власності ОДА, ограни охорони культурної спадщини, тощо. Але за останні роки законодавство якісно змінилось, і тепер, для заключення договорів оренди згідно новоприйнятого Закону України «Про оренду державного та комунального майна» дані питання виносяться на публічні онлайн аукціони, і питання по тому, хто буде новим орендарем вирішується через найвигіднішу цінову пропозицію. Тому шанси на «договорняки» мінімізовано на рівні законодавства України».

17 серпня 2020 року відбуваються загальні збори ТОВ «Ужгородський Замок», то дотримуючись букви закону Маргарита Мощак, яка прийшла на збори у супроводі адвокатки Меренич Мирослави, звільняють з посади Директора товариства.

Державні реєстратори згідно протоколу загальних зборів ТОВ та статутних документів, у супроводі нотаріуса реєструють нового директора Шебу Валентину, та підтверджують звільнення Мощак М.М. з посади директора.

І здавалось би, конфлікт вичерпано, керівництво змінено……але…

З наступного дня, з 18 серпня 2020р. і по теперішній час починається жах, таке, що будь якому юристу, ба більше, будь якому громадянину України, на «голову не налізе»: Маргарита «забарикадувалась» з адвокаткою Меренич Мирославою в приміщенні Ужгородського Замку, попиваючи залишки алкоголю на кухні ресторану, нецензурними словами виганяє та перешкоджає в доступі законним орендарям приміщення, прикриваючись хлопцями спортивної зовнішності погрожує колишньому співмешканцю Шебі Олександру, починає надсилати в приватні повідомлення погрози фізичною розправою з директором Ужгородського Замку, Шебою Василем Станіславовичем (батько Шеби Олександра), який колись прийняв її, скромну жінку з житомирщини, як рідну невістку.

Державна служба охорони (ДСО), що знаходиться під керівництвом одіозного міліціонера Андрія Литовченко, яка здійснює охорону об’єктів КЗ «Закарпатського обласного краєзнавчого музею» , вночі, 20 серпня 2020р. отримує усну вказівку від А.Литовченко відкрити замкові ворота та запустити Маргариту Мощак, її представника Меренич Мирославу і невідомих осіб чоловічої статі та «посприяти» їм замінити замки на приміщенні ресторану, що є у власності Обласної державної адміністрації. І це все відбувається під відеокамерами ДСО, що знаходяться на території Замку.

І маючи, таким чином, вільний доступ до ресторану та нові ключі від приміщення, Маргарита Мощак та «компанія», не маючи жодних законних підстав перебувати в залі ресторану, далі продовжує розкрадати запаси алкоголю щедро чествуючи своїх «однодумців».

На жаль, оперативно-розшукова група, що прибуває на місце подій, після дзвінка на «102» ніяк не реагує на всі правопорушення. Більше того, 20 серпня 2020року, Мощак закриває невідомого мужчину в приміщеннях замку, та за фінансову винагороду, наказує чоловіку готувати заздалегідь сплановану провокацію, як тільки будь хто, з законних власників зайде до нього в приміщення. По задуму Маргарити, «ув’язнений» чоловік( особу якого так і не встановили), як тільки до нього зайде новий Директор ресторану (за довіреністю, це — Шеба Олександр), мав кинутися на нього та спровокувати бійку – в цей самий час слідчі, що чатували на вулиці мали відразу «прийняти» нового директора та відвести на допит по сфальсифікованій справі «умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень».

Шеба Олександр зі своїм адвокатом розуміючи, що можлива провокація, на щастя, та і не зайшов. Але і «ув’язненого» так ніхто з правохоронних органів так і не вивели з приміщення. Він сам, під супроводом Маргарити та приватної охорони покинув приміщення та продовжив випивати з Маргаритою, сміючись всім правоохоронцям в лице.

На цьому історія не закінчується.

В п’ятницю, 28 серпня, за фінансового «сприяння» Мощак М. та тиску з боку екс-прокурорши Меренич Мирослави, директор департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації Бабунич Оксана підписує наказ, про відсторонення Шеби Василя Станіславовича, директора комунального закладу «Закарпатський музей імені Т.Легоцького».

Нагадаємо, що пані Оксана Бабунич, колишній очільник міського управління освіти Ужгородської міської ради, була звільнена з даної посади за корупційний скандал з НВК «Престиж» та директорки НВК Наталії Гриценко, яка вимагала гроші на покращення закладу з усіх батьків дошкільнят. Тоді скандал зам’яли, а згодом Оксану Бабунич «пригрів» на посаді очільниці галузі культури ОДА тодішній керівник краю Геннадій Москаль, в грудні 2017 року.

Маючи такий «корупційний шлейф», Оксана Бабунич, під тиском колишньої прокурорки Меренич М.( яка тоді була дотична до цієї справи) та за фінансову винагороду всіляко сприяє Мощак М. та 31 серпня 2020р, за своїм підписом, як керівниця департаменту культури ОДА направляє лист на керівництво Замку та просить ініціювати розірвання довгострокового договору оренди між Рестораном та Замком.

І ось так, жінка Маргарита Мощак, яку колись радо прийняла сім’я Шеби Олесандра, яка ще будучи підлітком поступила в Ужгородський університет, навіть вчила діток в ужгородській школі, не маючи «ні племені, ні роду» ставить на вуха все обласне керівництво краю. Маніпулюючи фактами, та прикриваючись вигаданими діловими зв’язками, втирається в довіру до людей, «козиряючи» своїм співмешканцем Шебою Олександром та представляючись як Маргарита Мощак з Замку, «невістка» почесного громадянина Ужгорода, директора музею Ужгородський Замок, Шеби Василя Станіславовича, людини, що має понад 50 років професійного стажу роботи та кристальну ділову репутацію в краю, ця особа створює проблеми в міста.