НАБУ затримало главу Кіровоградської ОДА за вимагання 1,8 млн грн хабара

Очільник ОДА вимагав хабар «в обмін на невчинення перешкод у діяльності» ще одного чиновника.

Національне антикорупційне бюро разом з іншими силовиками затримало голову однієї з українських облдержадміністрацій за підозрою у вимаганні майже 2 млн грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

За даними слідства, очільник ОДА та ще один чиновник запропонували керівнику регіонального осередку одного з органів державної влади в області дати хабар у розмірі 1,8 млн грн «в обмін на невчинення перешкод у його діяльності».

«Перший транш у 100 тис. грн посадовці ОДА отримали в червні 2020 року, що зафіксовано в матеріалах слідства. Під час передачі другого — у 250 тис. грн — їх викрито на гарячому», — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці не називають прізвища затриманих, але, як пише «Українська правда», йдеться про очільника Кіровоградської ОДА Андрія Балоня, відставку якого уряд погодив того ж дня.

Президент Володимир Зеленський призначив екс-заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації, колишнього слідчого Андрія Балоня головою Кіровоградської ОДА на початку листопада 2019 року.