Рада відправила у відставку скандального главу ДБР: у чому він замішаний

«Слуга народу» відправила у відставку скандального главу ДБР Романа Трубу. Його призначення стало наслідком підкилимних домовленостей між «Народним фронтом» і БПП (ще в минулому скликанні парламенту), а звільнити керівника правоохоронного органу довелося через низку викриттів і зруйнованої репутації як самого Труби, так очолюваного ним відомства.

Про те, чого чекати від звільнення Труби і чому довелося піти на цей крок – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Звільнення чиновника вже давно назріло

І ось чому:

  • Роман Труба по дзвінку від генерального прокурора Руслана Рябошапки і глави Офісу президента Андрія Богдана дає команди і призупиняє на час візиту місії МВФ обшуки;
  • Справами проти Порошенка, які веде ДБР, управляють прямо з ОП і вони контролюються особисто Богданом.
  • Директор НАБУ Артем Ситник дзвонив Трубі і повідомляв, що на скандальних записах розмов у кабінеті судді Вовка фігурують його заступники.
  • Проект підозри колишній в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун Труба, за його словами, возив особисто президенту.
  • Глава компанії-виробника спальних мішків для Міноборони Михайло Немирівський обговорював з Трубою хід розслідування по закупкам в армії, щоб уникнути скандалу.

Будь-який з цих факторів міг стати підставою для звільнення керівника нібито незалежного правоохоронного органу у будь-якій країні. До слова, записи розмов, які компрометують уже колишнього главу ДБР, опублікували на анонімному telegram-каналі «Трубу прорвало».

Що це означає?

Юридично – нуль, тому що прослуховування навряд чи велося на законних підставах. Але у будь-який момент влада теоретично зможе призначити експертизу записів і притягнути фігурантів до кримінальної відповідальності, особливо якщо частина свідків підтвердить автентичність розмов.

Політично – це катастрофа, оскільки Богдан не є державним службовцем і не має права на отримання інформації про хід слідства, а тим більше – не має права впливати на розслідування. Підозри про це можуть призвести до кримінального провадження.

Записи показують, що справи відкриваються і просуваються по команді ОП. А значить, про яку справедливість, про які принципи може йти мова?

Головним скандалом стало те, що близький соратник Труби Ігор Щербина нібито намагався продати закриття справи в ДБР за 150 тисяч доларів. Він і дехто на ім’я Шевченко В. отримали 50% суми.

Ігор Щербина – екс-начальник головного слідчого управління ГПУ у 2014 – 2015 роках. Труба був його заступником в управлінні прокуратури. За інформацією ЗМІ, нинішній глава Держбюро розслідувань є кумом Щербини.

Напередодні звільнення директора ДБР, у вівторок, 3 грудня, в мережі з’явився новий запис розмов із, ймовірно, Трубою. У нього вимагали припинити обшуки проти олігарха Ігоря Коломойського і його нафтового бізнесу.

Співрозмовником Труби міг бути керівник патронатної служби ДБР Олександр Удовиченко. Інформація про це з’явилася в телеграм-каналі «Трубу прорвало». Там повідомляють, що розмова нібито відбулася 1 липня 2019 року.

На початку 18-хвилинного запису нібито Удовиченко показав Трубі трихвилинний фрагмент сюжету ТСН, який йому надіслав хтось на ім’я «Андрій Бліжайший». З контексту розмови можна припустити, що за цим ім’ям ховається Богдан. Ймовірно, в цьому сюжеті йшлося про поставки для Міноборони і «Укрзалізниці» неякісного палива компаніями, пов’язаними з Коломойським.

Трубу призначили ще за попередньої влади, але коли президентом став Зеленський, чиновник дуже швидко «перевзувся». Він відразу був готовий виконувати вказівки, що підтверджує інформація зі скандальних зливів розмов Труби.

You Might Be Interested In