Закривали очі: на одному із закарпатських КПП відбувалося регулярне перевезення контрабанди

Всього кілька тисяч форинтів і митники «закривали очі» на перевезення контрабанди.

Телефонні перехоплення, відеозаписи, інкримінуючі та визнання свідчень доводять провину.

За останні роки було декілька подібних захоплень, і зараз мова йде про затриманих у 2017 році. Останнім часом майже вся філія лужанки також була підкуплена .

КПП Лужанка – один з найжвавіших пунктів пропуску угорсько-українського прикордонного відділу. Нещодавно він став одним із основних оперативних напрямків діяльності Національної служби оборони та Центральної слідчої прокуратури. Колишніх працівників Національної податкової та митної адміністрації затримали в лютому 2017 року за підозрою у корупції.
У справі 18 підсудних, 12 колишніх працівників національно податкової та митної служби та шість цивільних осіб. Суд першим розпочав попереднє слухання з шести обвинувачених.

Гроші або невеликі подарунки приймалися

Щоб автомобілі та  багаж деяких пасажирів не перевірялися. Хабарі робились у вигляді , кілька тисяч форинтів, кілька євро або коробку сигарет. Те, що пасажири намагалися переправити через кордон, не міститься у обвинувальному акті, проте не можна виключати,що хабарі були для контрабанди сигарет. Це непросте завдання для суддів В ході підготовчого слухання суду було виявлено, що судді матимуть не легке завдання.

Перший підсудний оголосив, що не має адвоката, оскільки пішов у відставку. Суд не зміг заслухати жінку середнього віку, яка сказала, що не має уявлення про те про що йдеться в обвинувальному акті. Обвинувачений уже два роки повільно притягується до кримінальної відповідальності і вигравав місяці, оскільки йому довелось призначати нового адвоката, який прочитав понад три тисячі сторінок та проконсультувався зі своїм клієнтом

На слуханні підсудного другого ступеня прокурор заявив, що всі 26 звинувачень були підкріплені безліччю доказів: матеріали перехоплення, записи викликів, записи системи прикордонного руху, камери та зізнання. За клопотанням прокуратури жінку засуджено на чотири з половиною років позбавлення волі та п’ятирічну заборону на державні посади. Відразу після арешту вона зробла зізнання. Однак вона заперечувала усе у суді. Суддя запитав у адвоката, чому показання були відклиані. Адвокат заявив, що його клієнт страждав від кількох серйозних захворювань у день висування їй висунули  підозри , включаючи аортальну недостатність, серцеві захворювання та дисфункцію щитовидної залози. Вона сказала, що не може їсти під час допиту, бо вона хотіла швидше завершити , бо турбувалась про своїх хворих батьків, тому зізналася. Решта також все заперечувала . Третій підсудний також все заперечував ,за клопотанням прокуратури його засуджено на 6 років.

Прокурор клопотав шість з половиною років колишнім офіцерам національно податкової та митної служби четвертого та п’ятого рангу, хоча вони все заперечували. Прокурор рекомендував п’ять років для зізнання обвинуваченому казначею шостого порядку, який також відкликав своє детальне зізнання після арешту.

Ще одна репресія

Командуючий антитерористичного центру завдав удару 27 лютого цього року на митниці прикордонного переходу «Лужанка». Ця операція відбулася майже через два дні після арешту колишніх підсудних, рівно через два роки. Масово корумповані фінансисти та поліцейські були скинуті з десяти великих операцій. Інколи, коли когось із персоналу забирали, інші продовжували приймати хабарі, а потім через кілька тижнів були взяті під варту, так на кордоні майже не лишилось співробітників . У координованих діях під керівництвом слідчих прокуратури були задіяні Контртерористичний центр, поліція , Національна служба оборони та Служба національної безпеки, лише за останні п’ять років притягували до кримінальної відповідальності 254 осіб в погонах.

Важко протистояти спокусі

Міклош Гаспар, викладач Національного університету публічної служби, роками розслідує корумпованих фахівців. Він сказав, що працівники поліції та фінансів працюють у закритій громаді. Через небезпеку та характер роботи всі разом, навіть коли не повинні. Якщо хтось бачить, що всі навколо нього розбещені, живуть добре і не зазнають невдач, важко протистояти спокусі. Викладач також знає, коли гідний прикордонник ,який бачить життя своїх корумпованих колег, пороситиме про переведення .

Джерело

You Might Be Interested In