На Закарпатті створять міжрегіональні центри допомоги хворим з інсультом (відео)

Такі міжрегіональні центри будуть в Ужгороді, Мукачево, Хусті та Тячеві.

В Закарпатській області в Всесвітній день боротьби з інсультом говорили про цю страшну і небезпечну хворобу. Це – щорічний захід, який було започатковано в 2006 році Всесвітньою організацією інсульту (WSO).

За даними ВООЗ у результаті інсульту помирають 6,7 мільйона чоловік у рік в усьому світі. На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому, якщо нещодавно інсульт зустрічався, в основному, у пацієнтів старше 55-60 років, то зараз близько третини випадків припадає на осіб у працездатному віці (30-40 років).

Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров’я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.

В Україні цереброваскулярні захворювання є причиною смертності № 2 (100–110 тис. смертей, близько 14 % від всіх померлих), щороку стається 100–110 тис. інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30-40 % хворих на інсульт помирають впродовж перших 30 днів і до 50 % — впродовж 1 року від початку захворювання, 20-40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % первинної інвалідності), і лише близько 10 % повертаються до повноцінного життя.


You Might Be Interested In