Україні необхідно забути про російську мову як регіональну і захищати її виключно на рівні нацменшин — Потураєв

«Забути» про регіональні мови закликав радник президента

Радник президента Володимира Зеленського Микита Потураєв в інтерв’ю “Лівому берегу” заявив, що Україні необхідно забути про російську мову як регіональну і захищати її виключно на рівні нацменшин.

Потураєв каже, що ніколи не підтримував відповідну ідею глави Офісу президента, Андрія Богдана.

«Я сказав, що підтримую його право висловити таку точку зору, засновану, між іншим, на законі про особливий статус Донбасу. Я проти. Ми не повинні піддаватися на  шантаж, навіть озброєний. У нас працює пріоритет європейського законодавства над національним. Ми повинні створювати умови для розвитку корінних народів. Крім українського, це ще і народ Криму. Решта – національні меншини », – сказав він.

На думку політтехнолога, прикидатися, що в Україні немає російської національної меншини, не варто.

«Адже саме через це ми маємо цих гоблінів на Донбасі в формі російської армії, тільки без розпізнавальних знаків. Є російська національна меншина. Ми повинні зрозуміти, де вона проживає і яка його чисельність, і на тій території забезпечити їх правами. А про регіональні мови забути, тому що це шлях до великих проблем. Українська – головниа і єдина державна мова в країні. Інакше і бути не може », – виклав Потураєв свою точку зору.

Джерело.

You Might Be Interested In