ЗМІ: Порошенко підписав «таємне» положення указу про Сили спецоперацій ЗСУ

Згідно з законом, до функцій Збройних сил додані організація та підтримання дій руху опору, проведення військових інформаційно-психологічних операцій тощо

Президент Петро Порошенко підписав указ «Про положення про Сили спеціальних операцій Збройних сил України». Документ за номером 52/2018 опубліковано на сайті глави держави.

«Відповідно до частини п’ятої статті 10 закону «Про Збройні сили України» постановляю затвердити Положення про Сили спеціальних операцій Збройних сил України (додається, таємно)», — йдеться в указі.

Нагадаємо, у липні 2016 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Сили спеціальних операцій». Закон визначає правовий статус і застосування Сил спецоперацій самостійно чи у взаємодії з іншими видами ЗСУ для спеціальних операцій щодо утворення сприятливих умов для успішного проведення воєнно-політичних, економічних та інших заходів в інтересах національної безпеки у сфері оборони держави.

Згідно з законом, до функцій Збройних сил додані організація та підтримання дій руху опору, проведення військових інформаційно-психологічних операцій, заходів щодо здійснення захисту життя, здоров’я громадян та об’єктів (майна) державної власності за межами України, забезпечення їх безпеки та евакуації.

Довідка УНІАН. Сили спеціальних операцій – окремий вид ЗСУ, який складається із добре навчених та мотивованих військових, здатних вести підривну діяльність в тилу ворога, організовувати партизанську боротьбу на окупованих територіях, звільняти або захоплювати важливих заручників. День Сил спеціальних операцій ЗСУ відзначається в Україні 29 липня. Його запроваджено указом президента від 26 липня 2016 року для сприяння подальшому розвитку національних військових традицій, військово-патріотичного виховання молоді та її готовності до захисту Батьківщини.

You Might Be Interested In