Оперативники також слідкують за законністю відшкодування податку на додану вартість протидіють схемному й фіктивному відшкодуванню цього податку

До Єдиного реєстру досудових розслідувань за матеріалами оперативного управління внесено 30 кримінальних проваджень. З них 7 – тяжких та особливо тяжких. В основному це ухилення від сплати податків (11 факти); підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб – підприємців (8); незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (4); привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, інформує ДФС у Закарпатській області.

По закінчених кримінальних провадженнях відшкодовано завданих державі збитків на загальну суму – майже 1 млн 169 тис. грн.

Варто зазначити, що оперативники також слідкують за законністю відшкодування податку на додану вартість протидіють схемному й фіктивному відшкодуванню цього податку. Так, з початку року ними виявлено 1 факт незаконної заявки на відшкодування ПДВ. Розпочато досудові розслідування за виявленими фактами ухилення від сплати ПДВ – 8, сума встановлених збитків складає понад 10 млн грн, наразі відшкодовано понад 935 тис. грн.

Оперативними підрозділами ГУ ДФС області припинено 10 фактів незаконного виробництва та обігу підакцизних товарів. Вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму понад 6,2 млн грн. Зокрема, вилучено 176 272 пачки тютюнових виробів, вартістю понад 4 млн грн; 25 декалітрів спирту – 37,3 тис. грн; 318,4 декалітри лікеро-горілчаних виробів – 502,8 тис. грн; транспортні засоби – 5 шт. на 1 млн 656 тис. грн. Також виявлено 2 підпільні цехи по виробництву фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.

Наразі з метою посилення ефективності заходів щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, оперативне управління ГУ ДФС у Закарпатській області активно проводить на території області операцію «Акциз-2017». Заходи операції спрямовані на запобігання поширення фальсифікату.