Чергове підвищення тарифів на газ: У Кабміні озвучили орієнтовну дату (відео)

У «Закарпатгазі» стверджують, що перегляд ціни газу як товару НАК «Нафтогаз» закладений у 187 постанові Кабміну

Не встигли звикнути до однієї ціни на природній газ, як можливе чергове підняття тарифу. Повідомлення про підвищення ціни за блакитне пальне для населення поширили в НАК «Нафтогаз України». Його очікують з 1 жовтня. Відтак нова ціна згідно із розрахунками повинна збільшитись на майже 19% та становити без ПДВ тобто реальної ціни газу як товару з 4 942 грн до 5 873 грн за тисячу кубометрів.

Як пояснюють в «Закарпатгаз Збут», перегляд ціни газу як товару НАК «Нафтогаз» закладений у 187 постанові Кабміну, прийнятій у березні цього року, якою й було визначено фіксовану вартість спожитого газу для населення в розмірі 6 957 грн за тисячу кубометрів.

Інформації щодо результатів розрахунків, в «Закарпатгаз Збут» наразі нема. Однак у відомстві пояснюють, як саме його проводять та коли результати можуть спричинити зміну тарифу на блакитне пальне для населення. Враховуючи позицію Уряду у цьому питанні, який на днях затвердив фінансовий план газової компанії, при цьому не схваливши закладене підвищення ціни газу, українцям чекати на чергове зростання газового тарифу з 1 жовтня поки не потрібно.

Закарпатці ж в розмовах про цінову політику газу й зовсім збентежені. Кажуть, сьогоднішня ціна не така вже й маленька. Єдиним виходом із ситуації залишається економія та оформлення житлових субсидій. Тож наразі ціна за спожитий газ для населення мінятись не буде, принаймні до 31 березня 2018 року, коли закінчується дія 187 урядової постанови. Тоді Кабінет Міністрів буде знову переглядати тарифи.

Детальніше – у відеосюжеті телеканалу «М-Студіо».

You Might Be Interested In