Мінфін обіцяє зрозумти українців, котрі не змогли вчасно відзвітувати через хакерську атаку

Уже готовий проект змін у Податковий кодекс

Міністерство фінансів має намір звільнити від штрафів платників податків, що не подали податкові накладні через хакерську атаку. Про це сказано в повідомленні прес-служби відомства.

«Вірус негативно вплинув на можливість платників податків виконувати свої обов’язки. За нашою інформацією, найбільш болісною і масовою виявилася проблема реєстрації податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня», — повідомляє Мінфін.

За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачені штрафні санкції.

«Ми розуміємо, що у випадку, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, то провини платника в цьому немає. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає норми, які б звільняли платника від відповідальності в такому випадку», — пояснюють у Мінфіні.

У зв’язку із цим Мінфін уже підготував проект змін у Податковий кодекс, що дозволяв би звільнення платників від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які були видані з 1 по 15 червня, і які будуть зареєстровані до 15 липня.

Мінфін вважає, що 2 тижні — достатній термін для реєстрації податкової накладної.

Очікується, що 4 липня проект закон буде представлений Кабінету Міністрів, а потім у Верховній Раді.

«Розраховуємо, що Рада встигне за нього проголосувати до канікул. У цій ситуації Кабмін і Верховна Рада повинні бути зацікавлені мінімізувати негативні наслідки вірусу для бізнесу», — повідомили в Мінфіні.

Нагадаємо, 27 червня в Україні відбулась хакерська атака, внаслідок якої постраждали чимало українських компаній. Невідомим вірусом уражено кілька українських банків, державні та комерційні підприємства.

Згодом стало відомо, що комп’ютерний вірус, який 27 червня атакував Україну, — це вірус Petya.

You Might Be Interested In