За підсумками зустрічі планується обмін думками між учасниками про плани на 2017-2018 роки

30 червня 2017 року у місті Хирів (Львівська область) проходить засідання Робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна з питань децентралізації, до якого долучився лідер Європейської партії України Микола Катеринчук. Співорганізатором заходу виступив народний депутат України, член Європейської партії України, Андрій Лопушанський.

Модератором заходу є президент Комітету регіонів ЄС Маркку Марккула. Серед запрошених спікерів Франц Шаусбергер, член CIVEX, спеціальний радник Комісара ЄС Й.Хана по регіонах та містах країн розширення та країн, охоплених політикою сусідства, Генеральний Секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер та представник Комітету регіонів ЄС Арнолдас Абромавічус.

Темою для дискусії була обрана реформа децентралізації в Україні (загальний розвиток, досягнення, проблеми). Була представлена презентація результатів проведення реформи децентралізації в Україні, визначені перспективи подальшої співпраці на місцевому рівні України та ЄС. Учасники засідання наголосили на необхідності обміну досвідом між Україною та ЄЄ, особливо в питаннях організації первинної медичної допомоги та культурного простору на локальному рівні.

За підсумками зустрічі планується обмін думками між учасниками про плани на 2017-2018 роки, а також обговорення участі в Європейському тижні міст і регіонів.