Обоє понесуть кримінальну відповідальність

Правоохоронці управління протидії наркозлочинності безпідставно звинуватили чопівця і отримали від нього «відкуп».

Співробітники Управління протидії наркозлочинності (УПН) поліції Закарпатської області, погрожуючи місцевому мешканцю кримінальною відповідальністю за фальсифікований злочин, змушували передати їм 1 тисячу доларів США як «відкуп». Поліцейських затримали працівники внутрішньої безпеки Національної поліції та обласної прокуратури. Фігурантам вже оголошено підозру, інформує Оперативниками Закарпатського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України було отримано інформацію щодо протиправної діяльності двох співробітників УПН поліції області.

У поліції ж цю ситуацію вже прокоментували. За інформацією з правоохоронних органів, підрозділ поліції, який займається внутрішньою безпекою, постійно перевіряє всіх і кожного працівника, тому факт перевищення владних повноважень двома старшими лейтенантами поліції виявили одразу. За те, що двоє правоохоронців управління протидії наркозлочинності безпідставно звинуватили 22-річного жителя Чопа у вчиненні злочину та отримали віднього 4 тисячі гривень, обоє понесуть кримінальну відповідальність. Їм оголошено про підозру у вчиненні правопорушення, перебаченого ч.2 ст.189 ККУ, тобто вимагання, та ч.2 ст.365 ККУ – перевищення влади абослужбових повноважень працівником правоохоронного органу.

«Хочу наголосити, що реформа в поліції поставила такі високі вимоги до правоохоронців, яких система ще не знала. Лояльного ставлення до поліцейських, які перевищують свої повноваження, недобросовісновиконують свою роботу, а тим більше – відверто порушують закон, немає і не буде. Кожна людина у поліцейській формі – під пильним контролем«, – прокоментував ситуацію начальник ГУНП в Закарпатській області, полковник поліції Роман Стефанишин.