Діяльність фірми, що обслуговує іршавське сміттєзвалище могла спровокувати екокатастрофу (відео)

Пожежа на полігоні ТПВ у Іршаві вказала на приховані течії у сміттєвій індустрії

Через провалений інвестиційний проект щодо переробки сміття на Іршавщині може виникнути екологічна катастрофа.

Ми повідомляли про те, що поблизу Іршави загорілося сміттєзвалище. Власне ця пожежа спровокувала протест жителів села Дубрівка, поблизу якого і знаходиться сміттєзвалище.

Наразі пожежу рятувальники погасили, але люди перекрили в’їзд сміттєвозам, бо бояться за власне здоров’я та життя.

Як виявилося, сміттєзвалище біля Дубрівки було давно. Згодом там почав реалізовуватися інвестиційний проект, який виконувала фірма «Еко Ір». Цій фірмі виділили додатково 10 гектарів землі під будівництво об’єкту, де б сміття сортувалося і пресувалося в брикети. Але цього не сталося.

Керівник фірми пояснює, що інвестиційний проект не вдалося реалізувати. Мовляв, на початковому етапі словацькі інвестори надали 800 тисяч євро, на які було закуплено техніку, а коли справа дійшла до наступних інвестиційних вкладень для будівництва цеху з сортування та пресування сміття, то словаки гроші більше не дали.

Ця ситуація потребує додаткового вивчення. Адже існують інвестиційні договори, які легко перевірити. Можливо, словацькі інвестори побачили, що вкладені ними 800 тисяч євро були нераціонально використані українським партнером. А можливо, що словаки не побачили бізнесових перспектив у цьому проекті і розірвали угоду.

Подробиці у сюжеті М-Студіо.

You Might Be Interested In