Право керувати країною — народу: «Український вибір» розповів про подробиці, розробленої програми Руху

За словами очільника Руху, нинішня влада боїться народовладдя так само, як і диктаторський режим Януковича

народ

Рівно п’ять років тому з’явився Рух «Український вибір» — громадська організація, яка проголосила своєю метою надання народу права керувати країною.

Про це у своєму блозі пише лідер організації.

За інформацією з допису Віктора Медведчука, програмний документ руху розповідає українцям про те, що вони «можуть змусити будь-яку обрану народом владу рахуватися з думкою народу і виконувати волю більшості громадян».

«Для режиму Януковича, який узурпував владу (після рішення Конституційного Суду 2010 року Україна знову стала президентсько-парламентською республікою), це був виклик. «Український вибір» перебував у стані неоголошеної війни: нам закрили доступ до ЗМІ, зривали заходи, вели проти нас чорну піар-кампанію. Але все ж вимогу Руху повернути парламентсько-президентську форму правління почули і підтримали мільйони українців. У лютому 2014 року цього зажадав Майдан, і ВР проголосувала за повернення до конституційної реформи 2004 року. Здавалося, Україна знову стала на шлях демократії і готова йти до розвиненого європейського парламентаризму», — нагадав політик.

Але, за словами очільника Руху, нинішня влада боїться народовладдя так само, як і диктаторський режим Януковича.

«Минуло вже майже три роки, але «європейська» коаліція у ВР не зробила нічого, щоб розробити і прийняти Закон «Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою». А тому «Український вибір», який вимагає від влади надати народу право керувати країною і критикує євроінтеграційну політику Києва, становить небезпеку і для так званої демократичної влади. Нас намагалися забороняти і закривати. Нам погрожували і погрожують фізичною розправою. Радикали, які називають себе патріотами, здійснюють напади на офіс Руху», — підкреслив лідер «Українського вибору».

Незважаючи на те, що, за його словами, «політичні репресії та гоніння стали нормою в Україні», рух «не залякати і не зупинити».

«Час і події останніх років підтвердили правильність нашої позиції: чекати приходу «нової справедливої влади» утопічно, народ повинен жорстко контролювати владу і брати участь в управлінні країною. Сьогодні слова, з яких починався наш Маніфест: «Соромно так далі жити!» — актуальні, як ніколи. Наше завдання — переламати ситуацію і змусити владу рахуватися з думкою народу. В Україні необхідно реалізувати механізми прямої демократії», — підсумував політик.

You Might Be Interested In