Націоналізація «Привату»: звідки «ростуть ноги» сенсації, вартістю 15 мільярдів доларів

Аналітики проаналізували ситуацію з переходом найбільшого банку країни у державну власність

приват

Українські блогери і аналітики активно обговорюють тему скандальної націоналізації «ПриватБанку». Зокрема вже навіть прорахували імовірні сценарії подальшого розвитку подій навколо банку Коломойського.

Сьогодні всі обговорюють не день святого Миколая, а націоналізацію Привату. Народ стурбований, в повітрі — паніка, мовляв «все пропало». Почну з того, що зобов’язань по Привату не 5 мільярдів, а 10. Ну і далі викладу чому не все так погано для групи Приват, як здається на перший погляд (з прихованою від сторонніх очей інформацією), і чого нам чекати в недалекому майбутньому. Щоб не розтікатися думками даремно і не тримати вас в напрузі, смакуючи інтригу, коротко викладу вам три сценарії розвитку ситуації з банком Приват.

Отже дійові особи на сцені: держава (в особі Петра Олексійовича Порошенка) і група Приват (в особі Ігоря Валерійовича Коломойського).

Чому не 5, а 10 або життя- це супермаркет: бери, що хочеш, але завжди пам’ятай — каса попереду …

Отже чому 10 ?! Тому що… Саме 10 мільярдів (доларів зрозуміло!), Ігор Валерійович має намір реалізувати (вірніше по приватівській традиції перекласти на плечі держави) — 5 млрд. — Зобов’язання і кредитний портфель, 1,5 мільярда — та сума, що за Лондонським судом Коломойський винен Пінчуку (а суд Пінчук виграв!), і ще залишок суми (на десерт) — наслідки емісій та інші «заохочувальні» заходи …

Тепер перейдемо до самих сценаріїв розвитку долі Привату. Отже …

Сценарій номер 1: 1. «ПАПу» (нашого Президента) цілком можливо компанія Приват скоро підведе до цугундера (зрадить, що називається Приват-Привіт). Тим більше бажання у приватівців дуже велике виходячи з ще старих конфліктів по Укртатнафті і т.д.

Сценарій номер 2: 2. Коломойський зі своїм соратником і партнером Боголюбовим, а також іншими акціонерами вирішать свої тактичні проблеми і буквально через півроку викуплять банк назад — типова схема за прикладом JPMorgan, Chase & Co., Citibank, здійснювана за часів кризи 2008-го , з поправкою на відсутність у країни золотовалютних резервів. Для розуміння всієї витонченості схеми — подивіться Wall Street — Money Never Sleeps. І згадайте, як це вже було з Аеросвітом і МАУ — Аеросвіт хотіли забрати «сімейні» хлопці на чолі з Сашком Януковичем — в результаті його знецінили, обнулили і Коломойський спокійно купив МАУ по суті, перевівши туди всі активи Аеросвіту. МАУ він тоді купив, до речі вам на замітку, у Табачника-Колесникова … Виходячи з цього сценарію, логічно приходимо до третього, реалістичного за нинішніми параметрами, сценарію … до того, що приховано від усіх очей …

Сценарій номер 3 або Епілог … Коломойський & Сo просто переводить частину активів (заздалегідь виведених) Привату в … (парам-пам-пам, барабанний дріб!) Банк Михайлівський … Вірніше те, що від нього залишилося. Викуповують проблемні частини Укргазбанку, Михайлівського і т.д … і … Це і є справжня суть договірних, про які знають лише посвячені. Це стає Порятунком заради недоторканості.

Так звана «загальна вигода», з пляшками у вигляді лояльної приватизації ОПЗ (Одеського припортового). Таким чином — врятують Приват, врятують Гонтареву і Рожкову з компанією. І при цьому зароблять різноманітних політичних, економічних і фінансових дивідендів в різних варіаціях. І найголовніше, що я скажу всім панікерам, — у власність держави (100% власність), за т.зв. процесу націоналізації — переходить ПриватБанк. Але !!! не його т.зв. IT-резерви (система всеукраїнських і міжнародних електронних платежів), ті, що розробляв Дмитро Дубілет і 1500 інших програмістів і те, на що ліцензійні та авторські права є виключно у групи Приват — якщо точніше у деяких офшорних компаній і осіб «групи Приват». А, як ви розумієте, без цих e-систем (а це і термінали поповнення, і система Приват24, LiqPay і iPay і т.д. і т.п.) — Приват по суті просто невмотивовані і непідкріплені нічим гроші, зобов’язання за кредитами, активи, які вже знецінені до мінімуму … За яким сценарієм розвиватимуться події стане видно вже сьогодні — чекати залишилося недовго.

А чи варто насправді всім українцям зараз реально побоюватися за свої кровно нажиті депозити ?! Питання … «Ні, переживати не потрібно. Всі кошти на поточних і депозитних рахунках всіх фізичних та юридичних осіб будуть у безпеці. Це гарантує держава». Мені б, звичайно, не хотілося здатися антагоністом, або ще кимось із табору «зрада», але те ж саме «держава», в не такому далекому 2014-му, гарантувала вже нам цілісність і недоторканність території України … Крим всі пам’ятають, на жаль …

Анастасія Рагимова, для people.in.ua

You Might Be Interested In