«ЄПУ» виступила на захист свободи слова в Україні

Жорстку позицію щодо анулювання ліцензії на роботу в Україні Савіку Шустеру висловив лідер «Європейської партії України» Микола Катеринчук

катеринчук5

Як вже інформували закарпатські ЗМІ, сьогодні вранці телеведучого Шустер LIVE Савікові Шустеру анулювали право працювати в Україні.

Жодних конкретних підстав чи причин, чому медійника позбавили ліцензії на роботу тут, ніхто не озвучив. Про саму ж заборону, Савік дізнався вранці.

Раніше підтримку телеведучому у ефірі Шустер LIVE пообіцяв лідер «Європейської партії України» Микола Катеринчук. Тоді він заявивмайбутнє – за свободою слова, яка тепер під загрозою і за яку варто боротися. 

Сьогодні ж на сайті партії з‘явилася офіційна заява лідера «європейців», у якій Микола Катеринчук, стверджує, що у випадку, якщо ті, хто ухвалював рішення про заборону Савіку Шустеру займатися професійною діяльністю в Україні не змінять свого рішення, «ЄПУ» буде вимушена вдаватися до вуличної демократії з усіма відповідними наслідками таких дій: 

«Сьогодні Савіка Шустера позбавили права працювати в Україні». Це фраза, яка містить в собі ворога, не меншого ніж російські окупанти на сході України. Бо коли влада забороняє працювати журналістові, який не боїться говорити правду, то така влада фактично сама вбиває своїх громадян.

Європейська партія України заявляє, що якщо в найближчий час ті, хто ухвалював рішення про заборону Савіку Шустеру займатися професійною діяльністю в Україні не змінять свого рішення, то ми будемо вимушені вдаватися до вуличної демократії з усіма відповідними наслідками таких дій.

Мусимо визнати, що аби таке відбувалося за часів Януковича, то шеренги журналістів та небайдужих громадян вже шикувалися б на центральних вулицях столиці. Пригадаймо хоча б, як у 2004 році, напередодні Помаранчевої революції, протестували журналісти 5-го каналу, який належить Президентові. Натомість керівник цього каналу, по сумісництву міністр інформаційної політики та кум глави держави, дає лише невнятні коментарі засобам масової інформації ситуацію довкола Савіка Шустера і жодним словом не обмовився про відвертий утиск свободи слова в Україні.

Європейська партія України звертається до колег Савіка Шустера, чинних народних депутатів: Лещенка, Найєма, Червакової, Сюмар та інших учорашніх журналістів, – де ваша професійна позиція, чому ви до цього часу не стоїте під дверима Міністра соціальної політики та не домагаєтеся відміни ганебного рішення?

Ми також звертаємося до губернатора Одеської області, лідера «Руху за очищення» Міхеїла Саакашвілі, який був дуже частим гостем студії програми Шустер LIVE із закликом підтримати свободу слова в Україні та засудити дії чинної влади. Ми закликаємо Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана невідкладно призначити службове розслідування стосовно роботи підпорядкованого йому особисто Міністерства соціальної політики, яке й ухвалювало рішення щодо Савіка Шустера.

Європейська партія України ще раз акцентує, якщо Савіку Шустеру не повернуть право працювати в Україні, то тисячі людей завтра будуть на вулицях столиці і аргумент слова у них закінчиться дуже швидко«.

You Might Be Interested In