На сайті «7 днів», яким, як відомо, керує з мерського кабінету через помічницю Ларису Подоляк Віктор Погорєлов, з’явилася новина про те, що в Ужгороді ромам дадуть узаконити їх домівки.

Віктор ПогорєловВ новині йдеться, що міський голова Віктор Погорєлов зустрівся з ромами міста та обговорив проблему узаконення самовільних забудов. Журналісти сайту додають, що напередодні він провів зустріч з лідерами ромських громад і представників родин, які мають документи на свої помешкання, але повністю їх не легалізували. І начебто вони досягли якогось консенсусу.

Факт, що питанням про надання ромам Ужгорода більш-менш прийнятних умов для життя, Віктор Погорєлов зацікавився саме напередодні наступних, жовтневих, виборів. Обумовлено це тим, що ужгородські цигани – одна з найважливіших складових виборчих реалій міста і області загалом, а Віктор Погорєлов, як відомо, не покидає надію передати мерське крісло власному сину, Андрію.

Так, перше повідомлення про те, що мер начебто кардинально змінив своє ставлення до ромської громади, з’явилося у травні. Адже роми завжди були «золотим виборчим запасом» у Балог на всіх без винятку виборах в Мукачеві, тому їх ставлеником було прийняте рішення використати цю практику і в Ужгороді — повідомляли Ungvar.info.

Тоді під час одного з засідань виконкому міський голова Ужгорода «з голосу» спробував протягнути питання, яке мало б, за задумом мукачівських політиків, суттєво набрати голосів на запланованих осінніх виборах до Ужгородської міської ради. Мова йшлася про легалізацію самовільного будівництва з подальшою можливістю прописки для певної — необхідної — кількості циган на Радванці.

Відповідно, не упустив він можливості попіаритися на ромських дітях у  червні, коли завітав «привітати» ромську громаду та вручити якісь подарунки «найактивнішим представникам ромів«. У вересні сайт Погорєлова продовжує піарити босса — вже двічі повідомлялося про те, що мер йде «на зустріч ромській громаді». Але самі роми зі скепсисом ставляться до активності та «дружності  мера. Вони не можуть забути того факту, що за час каденції він відмітився саме як супротивник ромських поселень та громади нацменшини.

Нагадаємо: за підтримки регіоналів, у 2013 році, Віктор Погорєлов хотів лишити ромів без домівок, ліквідувавши ряд забудов у циганських таборах в мікрорайоні Радванка, якщо вони самі цього не зроблять. Не випадковість, що саме напередодні виборів-2015 він все ж таки запропонував їм легалізувати свої будинки, а не зносити їх і лишати без даху над головами.

«Міська влада вже неодноразово попереджала цих людей про накладання штрафів, та вони не реагують і продовжують будуватися. Правоохоронці, сподіваюсь, візьмуть цю справу на контроль. Проти порушників буде проводитися розслідування і заведено кримінальні справи. Тепер ми вже просто зобов’язані йти на кардинальні міри для вирішення цієї загальноміської проблеми» — казав мер Погорєлов версії 2013.

«У таборах на вулиці Прикордонній, Ужанській за останні 50 років побудовано чимало таких будинків. Тепер роми не знають, що робити. Ми взяли копії документів осіб, які приходили до міськради, а це близько 25 будинків, які більш-менш відповідають законодавству, і намагатимемося врегулювати це питання»,  – каже Віктор Погорєлов версії 2015.