В ефірі програми «Про головне» лідери громадських організацій дали коментарі щодо діяльності місцевих псевдоактивістів, орієнтованих на  політику колишніх регіоналів.


ПЕРЕСОЛЯКВони також пояснили різницю
між діями активістів і псевдо активістів, яка полягає в тому, що псевдоактивіст приймає рішення в своїх політичних інтересах.
За таким принципом діють учасники Громадської ради Ужгорода, які  критикують владу, та не хочуть із нею співпрацювати і не пропонують вирішення питань, що підіймають у суспільстві.

Гості програми також підкреслювали напрямки, які представникам ГР потрібно пропрацювати, та взагалі охарактеризували дії подібних активістів. Олег Пагулич, психолог та громадський діяч, відзначив, що їм потрібно більше зосередитись не на контролі, а на порадах, консультаціях і зразках, як правильно чинити на якихось дієвих прикладах. Він також розповів, що частіше псевдогромадські діячі багато заперечують, але не пропонують ніяких вирішень та тиснуть на владу.

«Перед тим, як сказати своє «НІ», треба запропонувати якесь вирішення. Насправді не всім це вдається, але всі хочуть в цьому прийняти участь. Всі граються у таку маленьку політику, хочуть стати великими політиками».

Виказав свою думку з цього приводу також Ярослав Талапа, голова незалежної профспілки «Захист». Він  наголосив на тому, що деякі об’єднання громадян ставлять на меті саме захист своїх інтересів і контроль дій політиків та органів державної влади.

«Є ота частина громадян зареєстрована, яка діє в установлений законом спосіб через якісь звернення, через якісь форми контролю, передбачені законом, і є просто — збіглися, прокричали в рупор, розійшлися. Хто то був?» — згадав чоловік спроби представників Громадської ради Ужгорода дестабілізувати ситуацію в місті 9 квітня, під час сесії міської ради.

Євген Молнар, член громадської організації «Кардинальні зміни», під час спілкування із ведучим, також підкреслив:

«Хочу сказати стосовно громадських організацій, стосовно громадських об’єднань, які діють в даний момент в нашому місті. Ніякого конструктиву серед цих організацій, на жаль, ми досі, протягом року після того, як розпочався Майдан і дійсно якісь зміни в державі, не маємо. Немає співпраці, немає якихось обговорень, якихось нагальних проблем, немає якогось напрямку для вирішення цих проблем».