80% пожеж на підприємствах можна попередитиЦьогоріч кількість пожеж на приватних, підприємствах збільшилась наполовину порівняно з аналогічним періодом минулого року.

 

Про це сказав під час прес-конференції 14 липня заступник начальника ГУ МНС України у Закарпатті Орест Фок. Він стверджує, що це пов’язано з постановою №502, прийнятою Кабінетом Міністрів України минулого року.


Згідно з цією постановою, інспектори з пожежної безпеки не мають права перевіряти приватні підприємства, установи та суб’єкти господарської діяльності, ступінь ризику на яких (згідно з вимогами нормативних документів) низький або середній. У Закарпатті під цю норму підпадає 80% підприємств. Перевіряти можна хіба що хімічні виробництва та автозаправні станціїї.


Фок також поснив що в результаті заборони на перевірки на Закарпатті на 42,3% зросла кількість пожеж на таких підприємствах. Попередити такого роду пожежі можна, проводячи планові перевірки технічної та пожежної безпеки. Як це і робилось раніше до постанови кабміну.

 

МНСники розводять руками. Цинізм ситуації полягає в тому, що не маючи змоги запобігати пожежам на ПП, вони все одно несуть відповідальність за зростання кількості пожеж у області.