ДПІ: Помилково сплачені до бюджету кошти можна повернути!

361478Якщо платник податку помилково або надміру сплатив кошти до бюджету, він може повернути сплачену суму. Також за рахунок цих коштів платник може погасити грошове зобов’язання (податковий борг) з інших платежів.


З початку року до ДПІ у м. Ужгороді із заявами про повернення зайво сплачених коштів та/або про перерахування помилково сплачених коштів на інші рахунки звернулося 458 платників податків.


Таким чином інспекцією підготовлено висновки про повернення зайво сплачених коштів на суму 2,6 млн.грн. та про перерахування коштів на інші рахунки 1,3 млн.грн.


Для повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання, платнику податків необхідно подати відповідну заяву. Заява складається у довільній формі та подається платником до органу ДПС за місцем реєстрації протягом 1095 днів від дня виникнення такої переплати.

В заяві платник податків обов’язково зазначає напрям перерахування коштів, що повертаються, наприклад на поточний рахунок платника податку в банку; на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника рахунку в банку.


За платежами, належними державному бюджету, орган державної податкової служби готує висновок про повернення сум коштів з відповідного бюджету. Висновок подається для виконання відповідному територіальному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку протягом п’яти робочих днів здійснюється повернення помилково сплачених коштів.

Нагадаємо, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику податків відповідно до ст.43 Податкового кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.


У разі наявності у платника податкового боргу, повернення помилково або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (п.43.2 ПКУ).

ДПІ у м.Ужгороді

 

You Might Be Interested In