“Дорога до сільверленду” обійдеться мукачівцям в майже 30 мільйонів (ВІДЕО)

У Мукачеві на будівництво вулиці Андрея Шептицького, яку в народі прозвали «дорогою до сільверленду», не вистачило коштів.

Нову вулицю в Мукачеві, яку в народі назвали “дорогою до сільверленду”, розпочали будувати наприкінці минулого року. Вона з’єднає вулицю Митрополита Володимира з кільцевою розв’язкою на трасі Київ-Чоп. Проектом також передбачено облаштування тут пішохідних та велодоріжок, відокремлених від проїзної частини бордюром і піднятих над проїзною частиною, встановлення дорожніх знаків, влаштування відповідної розмітки та освітлення задля безпеки руху автомобілів та пішоходів.

Загальна кошторисна вартість об’єкту становила 23 млн. 526 тисяч гривень. А згідно з проведеними раніше тендерними закупівлями було заключено договір з підрядною організацією ТзОВ “Техно-Буд-Центр” на виконання робіт на загальну суму 20 млн. 706 тис. гривень.
Втім, цих коштів виявилось недостатньо.

Як повідомили в Управлінні міського господарства (УМГ) Мукачівського міськвиконкому в зв’язку з виникненням додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту «Будівництво вулиці Шептицького Андрея в м. Мукачево Закарпатської області», було оголошено переговорну процедуру по закупівлі додаткових робіт по об’єкту будівництва на суму 5 558 417,00 гривень. (п.6 ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі»). Також в Управлінні повідомили, що наразі триває переговорна процедура з виконавцем основних робіт по вищезгаданому об’єкту – ТОВ «Техно-Буд-Центр».

Водночас, слід зазначити, що згідно з інформацією на порталі держзакупівель Рrozorro, статус процедури на момент цієї публікації не визначено. Втім, переможцем згаданої закупівлі значиться ТОВ “Техно-Буд-Центр”.

Як зазначається в обґрунтуванні застосування переговорної процедури, через непередбачувані обставини виникла необхідність виконання додаткових будівельних робіт, таких як:
– Пiдготовлення грунту вручну для влаштування партерного i звичайного газону без внесення рослинної землi;
– Установлення дорожніх знаків;
– Нанесення горизонтальної дорожньої розмітки фарбою вручну по трафарету;
– Розроблення грунту бульдозерами;
– Розроблення грунту з навантаженням на автомобiлi-самоскиди екскаваторами;
– Перевезення грунту;
– Звалювання насаджень, корчування пнiв та розчищення площ вiд чагарника i дрiбнолiсся;
– Вивезення пнiв тракторними причепами;
– Розбирання бортових каменів на бетонній основі;
– Навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди;
– Навантаження сміття вручну та перевезення сміття;
– Улаштування вирівнювальних шарів основи із щебенево-піщаної суміші автогрейдером;
– Армування основи геогратами;
– Улаштування нижнього шару покриття асфальтоукладальником;
– Улаштування верхнього шару покриття асфальтоукладальником;
– Установлення бетонних бортових каменів на бетонну основу;
– Улаштування вирівнюючого шару покриття асфальтоукладальником;
– Армування шарів асфальтобетонного покриття геогратами;
– Улаштування основи зі щебенево-піщаної суміші автогрейдером;
– Розбирання дорожніх покриттів та основ асфальтобетонних;
– Улаштування основи тротуарів із щебенево-піщаної суміші;
– Улаштування одношарових асфальтобетонних покриттiв дорiжок та тротуарiв iз дрiбнозернистої асфальтобетонної сумiшi;
– Улаштування основи щебеневої;
– Установлення бетонних поребрикiв на бетонну основу;
– Розроблення грунту з навантаженням на автомобiлi-самоскиди екскаваторами;
– Розроблення грунту у вiдвал екскаваторами;
– Розроблення грунту бульдозерами;
– Планування площ механiзованим способом;
– Улаштування щебеневої основи пiд трубопроводи;
– Засипка траншей i котлованiв бульдозерами;
– Ущiльнення грунту причiпними котками;
– Улаштування щебеневої основи під трубопроводи(габіони) та інші.
Проведення додаткових будівельних робіт, які виникли не з вини замовника та не зазначені у початковому проекті, забезпечать якісну та повноцінну реалізацію проекту “Будівництво вулиці Шептицького Андрея в м. Мукачево Закарпатської області”.

Без виконання додаткових будівельних робіт неможливо виконати роботи по об’єкту будівництва «Будівництво вулиці Шептицького Андрея в м. Мукачево Закарпатської області», що передбачено Договором №21Д від 13 листопада 2018 року, а це, в свою чергу підтверджує необхідність виконання цих додаткових робіт саме існуючим Підрядником, який зарекомендував себе, як добросовісний Підрядник із належною технічною та професійною спроможністю. 6 вересня 2019 року проведено переговори щодо необхідності проведення додаткових будівельних робіт по об’єкту «Будівництво вулиці Шептицького Андрея в м.Мукачево Закарпатської області» (ДК 021:2015 45233000-9 Будівництво, влаштовування фундаменту та покриття шосе, доріг) з ТОВ “Техно-Буд-Центр”.(далі – Учасник). Під час переговорів Учасник документально підтвердив відповідність кваліфікаційним критеріям, встановленим замовником відповідно до статті 16 Закону. Також надав документи, що підтверджують відповідність технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі та цінову пропозицію“, – йдеться в обґрунтуванні

Разом із цим, зауважимо, що раніше було заявлено довжину ділянки проектування протяжністю 566,4 м. (Початок траси – відмикання від автодороги Київ-Чоп. Заїзд запроектовано із розв’язки з круговим рухом. Закінчення – примикання до вул. Митрополита Володимира з влаштуванням розв’язки з круговим рухом).

Вулицю запроектували двосмуговою з однією смугою руху в одному напрямку.
(тип дорожнього одягу проїзної частини: нижній та верхній шар основи з фракціонованого щебню товщиною по 15 см; нижній шар асфальтобетону товщиною 10 см та верхній шар асфальтобетону товщиною 5 см).
Кругову розв’язку на примиканні до вулиці Митрополита Володимира запроектували з центральним острівцем діаметром 19 метрів обмеженим бордюром піднятим над рівнем проїзної частини на 10 см. Проектом також передбачено двосхилий бордюрний поперечний профіль двосмуговий з шириною смуги 3,5 м та смугою безпеки 0,5 м.

Справа запроектовано влаштування спільної велосипедно-пішоходної доріжки шириною 3 м, зліва велосипедна доріжка з одностороннім рухом шириною 1,85 м. На підходах до кругових розв’язок розміщені пішохідні переходи, що проходять через острівці безпеки. Покриття на пішохідному переході в межах острівця виконується з бруківки і підняте над проїзною частиною на 3 см, що дає змогу безперешкодного руху для маломобільних груп населення.

Крім того, проектом було передбачено влаштування одностороннього кювету. ( в нижніх точках пилкоподібного поздовжного профілю встановлюються, при бордюрі, зливоприймальні колодязі. Скид із колодязів виконується у металеві труби діаметром 325 мм, далі у водовідвідну канаву та у існуючу канаву, що проходить вздовж траси. На перетині трасою існуючої канави влаштовується водоперепускна труба. Труба діаметром 1,5 м довжиною 42 м встановлюється на фундамент із монолітного бетону на основі зі щебеню).

Як виглядає вулиця Шептицького зараз нещодавно показали у мережі. Відповідне відео було оприлюднено у місцевій спільноті Мукачево Лайв

Саша Клімова, Перший Кабельний

 

You Might Be Interested In