Медичний колапс в Україні: Документ, підписаний Супрун, передерли з американського варіанту без поправок

У соцмережах обговорюють документ, ухвалений тво міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, під час ажіотажу навколо виборчого процесу

Про ляпсуси, які потрапили до основного документу, пишуть у соцмережах:

«Незалежність вона така:)))

Написав Кость Бондаренко.

Виявляється, доки країна займалася виборами, наша реінкарнація гоголівської Настасії Петрівни Коробочки (у нинішній аватарі — в.о. міністра охорони здоров‘я Уляна Супрун) підписала і затвердила цікавий документ — новий клінічний протокол «Екстренна медична допомога: догоспітальний етап» (оформлений як наказ МОЗ N1269 від 5.06.2019 року). Очевидно, що за основу було взято аналогічний документ, створений у США і дослівно перекладений ламаною українською (у діаспорному варіанті — типу висміяного Андруховичем «отсе запрошення передаємо через тіло нашої коляборантки Ади Цитрини»). Звідси у документі велика кількість ляпсусів і дивних формулювань. Скажімо, українським лікарям рекомендують звертатися до ФЕДЕРАЛЬНИХ лікарських спілок і об‘єднань. Собаки-поводирі мають проходити підготовку у відповідності до закону США «Про інвалідність».

Дуже цікаві моменти: наказ Міністерства охорони здоров‘я України передбачає, що «Кожен штат має законодавчі акти, які зобов’язують повідомити про такі злочини як недбале ставлення або знущання. Важливо знати дані закони штату і знати чіткі межі розповсюдження інформації — кому та до якої міри дана інформація може бути надана» (ст.54). 
Або:

«Національний 24-годинний безкоштовний номер телефону центрів боротьби з отруєннями (800) 222-1222, і це ресурс для безкоштовних, конфіденційних консультацій експертів з будь-якої точки Сполучених Штатів».

Одним словом, весь цей документ рясніє подібними ляпсусами. Комусь це може видатися нормальним, але мені здається, що даний документ є діагнозом — не лише системи охорони здоров‘я, а й системи державного управління в Україні.

Господи, чому така несправедливість? Кілька століть тому з Європи в Америку їхали авантюристи і злочинці, а в наш час з Америки у центр Європи — пройдисвіти і ідіоти!

Тим, хто бажає ознайомитися з документом, варто пам‘ятати: адреса сайту МІністерства — moz.gov.ua, a не mozgov.net.

http://moz.gov.ua/…/nakaz-moz-ukraini-vid-05062019—1269-pr…»

You Might Be Interested In