Затятий «патріот» України архімандрит Віктор Бедь присягнув на вірність Угорщині

Постать одіозного єпископа Віктора Бедя

Заборонений  у священнослужінні УПЦ, відомий своєю активною націоналістичною позицією, –  архімандрит Віктор Бедь виявився «корінним угорцем» та громадянином сусідньої країни

Кмітливий єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор передбачив для себе «запасний аеродром» у вигляді ще одного підданства – угорського. Але про все по порядку..

Комуніст, який став «РУХівцем»

А світське життя було й справді активним: зростати молодий Віктор Бедь почав у рідній Тересві з ідеологічної ниви – і працювати важко не потрібно, і місце під сонцем забезпечене. Відтак, Віктор Бедь – активний комсомолець на посаді голови районного осередку активно пропагує комуністичні цінності, бореться з «опіумом для народу» – релігією. Але комуністичний режим канув у лету, а Віктор Бедь з’являється в іпостасі, діаметрально протилежній ідеологічним цінностям, які гаряче пропагував ще вчора – очолює осередок націонал-патріотичного РУХу. На цій вигідній хвилі Бедь один єдиний раз навіть потрапляє до Верховної Ради України.

Далі політична кар’єра йде на спад, юридичнапрактика не складається, але прямо пропорційно професійним невдачам росте список «вчених звань та наукових праць». Якщо зануритись у мережу Інтернет, то пошук у всесвітній павутинінадасть такий послужний список, який шокує навіть досвідчених вчених, не те що неофітів.

Шалена швидкість духовної кар’єри В. Бедя просто вражає

Разом з тим, Бедь впевнено стає на духовну тропу, шаленими темпами наближаючись до високого сану.

А кар’єрне зростання  Віктора Бедя взагалі викликає щире здивування: в 2004 році рукоположений в сан диякона, 8 жовтня 2006 р. — в сан священика (ієрея) з подальшим возведенням 24 травня 2007 р. в сан протоієрея.

Тобто за три роки Віктор Бедь долає таку кар’єрну відстань, яку інші священнослужителі проходять добру половину життя.

За того поспіху й не дивно, що під час Богослужінь, єпископ допускає багато помилок, на які неодноразово наголошували інші священнослужителі.

Проте світське життя з актуальними матеріальними благами не йде з площини уваги Віктора Бедя. Так, з’являється Українська богословська академія ім. св. Кирила й Мефодія та Карпатський університет ім. А. Волошина, звичайно ж, під керівництвом В. Бедя.

Кажуть, стати доктором богословських наук, не написавши жодної наукової праці, – в стінах академії, може й не дешево, але цілком реально.

«Бог простить» або афери з нерухомістю

До моментів світського життя, мабуть, можна віднести й афери з нерухомістю. Так, приватне підприємство «Коруна»- проект В. Бедя – довгий час орендувало унікальну будівлю, здавало в суборенду площу, нещадно перебудовуючи пам’ятку архітектури.

Після того, як з «Корони» довелося піти, у квітні 2013 р. Віктор Бедь спробував освоїти симпатичну земельну ділянку. «Під церкву» планувалося відвести землю, що знаходиться всередині житлового кварталу по вулиці Ракоці. Ані будинки довкола, ані зелена зона, не зупинили Віктора Бедя, який власною персоною керував суботником, який здійснювали молоді люди, очевидно,  студенти.

Тоді ця подія викликала справжній суспільний резонанс, містяни звернулися до міської влади, було в терміновому порядку скликано засідання виконкому, а незаконний процес захоплення землі – зупинено. Тоді про це рейдерське захоплення території писали чи не всі закарпатські ЗМІ

Про такі «дрібниці», як попіаритися на престольному святі чужої пастви – з фотографом, як і годиться, – і взагалі не варто згадувати…

Полум’яний патріот України Віктор Бедь присягнув на вірність Угорщині

Перебуваючи на вершині кар’єрного зростання, Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор, продовжує «пливти» за політичними течіями та пропагувати пронаціоналістичну позицію.

Проте, і в священиків трапляється так, коли слова розминаються з ділом: як виявилося, Віктор Бедь – громадянин Угорщини та присягнув на вірність іншій державі!

Документ іншої держави, який апріорі передбачає «служіння її інтересам», ставить Віктора Бедя у неоднозначне становище.

Процедура отримання громадянства: Віктор Бедь спочатку зібрав відповідні документи, що підтверджують його угорське походження, здійснив нотаріальний переклад, подав прохання на отримання громадянства, пройшов співбесіду на угорській мові(!), та, зрештою, отримав бажане громадянство.

Але найважливіше те, що Віктор Бедь склав присягу та поклявся вірно служити «короні» цього разу Угорської Республіки.

Навіть складно уявити, як важко було полум’яному патріоту України, борцю за її незалежність, переступити себе та присягнути на вірність ще одній рідній матері-батьківщині.

Невже рідних матерів може бути дві?

Далі більше: все ж, фальшиве походження корінного угорця Віктора Бедя на новій Батьківщині піддали сумніву, коріння перевірили і вирішили – громадянства позбавити.

Неабиякий досвід політичних ігор і тут виручає нашого героя – Віктор Бедь грає на випередження  та волає про те, що сам відмовляється від громадянства Угорщини.

Відповідний пост він опублікував на сторінці в соцмережі ФБ.

Якщо практичний, корисливий з величезним багажем різного сумнівного досвіду юрист Бедь розуміє, навіщо йому паспорт іншої країни, то архімандрит Бедь, який щоразу клянеться у любові до України, – таки лукавить!

«Не лукав!»: схоже, не всі заповіді Божі вдалося вивчити Віктору Бедю за такий короткий строк кар’єрного злету.