На Закарпатті повідомили про підозру держреєстратору за скоєння ряду злочинів. Вартість земельної ділянки складає понад 520 тисяч гривень

Як повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області, установлено, що державний кадастровий реєстратор одного з районних відділів Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області незаконно здійснив зміни у єдиній державній геоінформаційній системі (Державному земельному кадастрі) безпідставно видаливши дані про законного власника.

“Таким чином, підозрюваним порушене законне право ужгородця розпоряджатись належною йому земельною ділянкою та, крім цього, створено передумови до можливого,  повторного виділення вказаної землі у приватну власність, адже у Державному земельному кадастрі вона обліковувалась як вільна”, – йдеться у повідомленні.

Також, під час досудового розслідування встановлено інший факт злочинних дій підозрюваного. Мова йде про те, що державний реєстратор вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості змінивши правовий статус земельної ділянки площею 1,65 га у місті Ужгороді із «земель рекреаційного призначення» на «землі громадського призначення».

“За результатами проведених слідчих та процесуальних дій, слідчим за погодженням з процесуальним прокурором повідомлено державному реєстратору про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам окремих громадян), ч.3 ст.362 КК України (несанкціонована зміна інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї,  якщо вона заподіяла значну шкоду) та ч.1 ст.366 КК України (службове підроблення)”, – інформує прес-служба.  

Триває подальше досудове розслідування, яке за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області здійснюють  слідчі ГУНП в Закарпатської області.