Народні обранці вважають, що законопроект №9055 містить низку корупційних ризиків

Десять депутатів просять Парубія не включати законопроект Президента про адвокатуру до порядку денного

Окремі депутатів Верховної Ради звернулися до голови парламенту Андрія Парубія з проханням не включати до порядку денного парламенту законопроект №9055 про адвокатуру та адвокатську діяльність, автором якого є Президент Петро Порошенко, через те, що він містить безліч корупційних ризиків.

Про це йдеться у депутатському зверненні, копію якого мають Українські Новини.

Депутати зазначають, що комітет Верховної ради з питань запобігання і протидії корупції у рамках засідання 21.11.18 прийняв рішення, яким визнав цей законопроект корупціогенним.

Депутати вважають, що законопроект №9055 містить низку корупційних ризиків, у тому числі в порядку доступу до професії, проведення кваліфікованого іспиту, подачі адвокатських запитів (зловживання права на адвокатський запит).

Також законопроект містить корупційні ризики в питаннях суміщення адвокатської діяльності.

Автори звернення зазначають, що законопроект неточно визначає характер дисциплінарного проступку адвокатів», що є корупційним ризиком, оскільки може трактуватися на власний розсуд.

Законопроект, на думку депутатів, також містить корупційні ризики у нормах щодо органів адвокатського самоврядування та новели, згідно з яким автоматичний статус адвокатів отримають і ті особи, які до цих пір не внесені до Єдиного реєстру адвокатів, оскільки отримали нелегітимні документи про складання кваліфікаційного іспиту і адвокатське свідоцтво від якихось сторонніх структур.

В законопроекті, згідно зі зверненням, прихована схема легалізації незаконних свідоцтв про право на адвокатську діяльність і документ містить норми, які передбачають безумовне втручання в адвокатську діяльність, через що суд може здійснювати тиск на адвоката.

У разі включення законопроекту до порядку денного, депутати закликають Парубія повернути документ Порошенку на доопрацювання та оприлюднити його у друкованому ЗМІ для всенародного обговорення.

You Might Be Interested In