Причина — порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував аеропорт «Київ» на 681 тисячу гривень і компанію «Майстер-Авіа» на 1,8 мільйона гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій. Про це повідомили у прес-службі АМКУ.

Зазначається, що за підсумками інвестиційного тендеру, який пройшов в 2010 році, аеропортом керує компанія «Майстер-Авіа», яка уклала договір оренди майна аеропорту на 49 років. За даними компанії, за цей час вона інвестувала в аеропорт понад 50 млн доларів і продовжує направляє всі наявні ресурси на погашення кредиту. Бенефіціарами ТОВ, згідно з держреєстром, є Василь Хмельницький і Денис Костржевський.

Компанія «Майстер-Авіа» зазначала, що володіє терміналами і пероном, а на балансі комунального підприємства Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) знаходяться аеродром і злітна смуга.

Нагадаємо, аеропорт «Київ» розташовується за 7 км до центру столиці. За кількістю рейсів і пасажиропотоку посідає він посідає 2 місце в Україні.

Раніше повідомлялося, що аеропорт «Київ» може ввести обмеження на польоти у нічний час доби через шумове навантаження на жителів сусідніх будинків. Також у найближчі 2-3 роки в аеропорту планується провести капітальний ремонт злітно-посадкової смуги (ЗПС), яка експлуатується вже понад 10 років.