Аеропорт потрібен ЗакарпаттюГолова облдержадміністрації Олександр Ледида відвідав Міжнародний аеропорт «Ужгород». Це була робоча зустріч, в ході якої було обговорено проблемні моменти та варіанти їх вирішення з директором підприємства Олегом Небораком.

 


Нещодавно стан аеропорту перевірявся Комісією Державного департаменту авіаційного транспорту, яка зробила наступні висновки: технічний персонал недостатньо підготовлений для роботи, а також наявність лише старого інтроскопу (пристрою, що оглядає багаж), натомість новий коштує приблизно 900 тисяч гривень і підприємство просто не в змозі його придбати.


Як повідомляє Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації: «Сьогодні аеропорт обслуговує лише один постійний рейс – до Києва. Хоча пропускна спроможність летовища набагато більша:  параметри злітної смуги (її довжина становить близько 2,1 км) дозволяють приймати навіть потужні Boeing 737 чи Airbus A320. На думку керівника області Олександра Ледиди, пришвидшить розвиток підприємства і цілодобовий режим роботи. Для цього, зокрема, треба знайти близько 600 тисяч гривень на глісадну підсвітку. Аеропорт потрібен Закарпаттю і з огляду на географічне розташування та особливості регіону:

– В області обов’язково має чергувати вертолітний загін. Він складатиметься з 3 вертольотів, які працюватимуть у режими надзвичайних ситуацій. Це стосується і безпеки в горах, і ліквідації паводків, і санавіації. Один вертоліт буде пристосовано саме для порятунку травмованих. Сьогодні вже є один вертоліт, наступного тижня будуть ще два – і починаємо працювати. Досвідчені пілоти літатимуть на МІ-2. Це – легкі компактні вертольоти, які здійснюють посадку практично будь-де, – зауважив Олександр Ледида.

До того ж, базування в Ужгороді вертольотів забезпечить аеропорту додаткові кошти з обласного та державного бюджетів.»