vtorg1

До громадської організації «Антикорупція» звернулися мешканці вулиці Волошина у м.Свалява із заявою про те, що 20 березня 2013 року група осіб, серед яких були співробітники ДВС, незаконно проникла на територію їхнього приватного помешкання.

Під час зазначених дій, працівники ДВС самовільно відкрили (зламали?) замки воріт та почали огляд приміщень і території приватного житла, без узгодження із власниками, які на той час знаходились за кордоном і нічого не знали про «акцію» місцевого відділу ДВС. Проте частину процесу проникнення та огляду було знято на відеокамеру одним із сусідів.

За повідомленням Павла та Зіти Цанько, власників житла, представники Державної виконавчої служби аргументували свої дії тим, що забезпечують примусове виконання рішення суду про стягнення з Веніаміна Цанько, сина власників будинку, матеріального збитку.

Винятковість ситуації полягає в тому, що сам Веніамін Цанько не має до будинку №29 «А» по вулиці Волошина у місті Свалява ніякого відношення. Про це свідчить також довідка із виробничого управління міського комунального господарства. Цанько Веніамін Павлович ніколи не був прописаний за вказаною адресою, а строк його тимчасового проживання там закінчився більше, ніж півроку тому.

 

1

Звернутися до громадської організації Павла та Зіту Цанько змусила відсутність будь-якої реакції з боку правоохоронних органів, та з боку начальника відділу Державної виконавчої служби Свалявського райуправління юстиції пана Арендаша на їхні заяви з приводу незаконного проникнення на подвір’я будинку, завданих збітків та зниклого майна. 

vtorg2Навпаки — у той самий день, 20 березня, В.Арендаш підписує ще одну постанову, якою призначає примусове виконання рішення суду на 3 квітня 2013. При цьому у постанові пан Арендаш роздає вказівки керівнику Свалявського РВ УМВС в Закарпатській області (забезпечити явку п’яти працівників міліції) та голові Свалявської міської ради (забезпечити явку двох депутатів для участі у виконанні рішення суду).

Пояснив ситуацію власник житла, Павло Цанько. У коментарі нашому виданню він повідомив, що серед групи осіб, які разом із працівниками ДВС вдерлися на його територію, була довірена особа Федора Шопського, львівського підприємця, який виграв суд у Веніаміна Цанько — саме в його інтересах, начебто, проводилися виконавчі дії. А серед авто, на яких в той день приїхали до подвір’я виконавці, був автомобіль на львівських номерах. 

3Батьки Веніаміна Павловича стверджують: з боку Федора Шопського, який певний час перебував із Веніаміном Цанько у ділових відносинах, чинився тиск.

За словами Павла Цанько, його сина силою змусили написати боргову розписку, погрожуючи зброєю у львівській квартирі, де він робив ремонт Федору Шопському.

 

У подальшому всі суди Цанько програв, хоча ніяких інших підтверджуючих боргове зобов’язання документів, окрім даної розписки, з боку Шопського не було надано.

 

У заяві на ім’я голови ГО «Антикорупція» Павло та Зіта Цанько відверто називають Шопського «кримінальним авторитетом», звинувачують його у шантажі їхнього родича, та висловлюють підозри у його корупційних зв’язках із працівниками ДВС Закарпатської області.

У найближчий час ми спробуємо детальніше розібратись у ситуації та ознайомимо наших читачів із результатами нашого журналістського розслідування. 

с1 1с2 1с3 1с4 1с5 1